Jak się odchudzać?

Odchudzanie to temat, który dotyczy wielu osób. Jedni stosują dietę wykluczającą określone produkty z menu, inni wierzą w głodówki, a jeszcze inni nie jedzą kolacji. Co zrobić, żeby zauważyć efekty? Przede wszystkim podjąć wysiłek fizyczny, bez którego nie zarzucimy zbędnej tkanki tłuszczowej. Z diety warto wyeliminować jak najwięcej tłustych produktów oraz pustych kalorii. Zamiast ciastka lepiej zjeść słodki owoc, który dostarczy nam fruktozy i witamin.

dumbbell-742370-m

Powinniśmy postawić na zdrowe tłuszcze, które znajdziemy w rybach, oliwie z oliwek czy oleju lnianym. Mają one korzystny wpływ na zdrowie i znakomicie zastępują szkodliwe tłuszcze nasycone. Ilość tych ostatnich warto ograniczyć, nie musimy z nich całkowicie rezygnować. Drogą do sukcesu jest dobrze dopasowana dieta oraz ćwiczenia. Spalaniu tłuszczu sprzyjają ćwiczenia aerobowe, ale warto też zastosować trening siłowy, który dobierze nam trener personalny. Jeśli nie mamy pomysłu na odchudzanie, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie pomoc doświadczonego trenera. Sięgając po suplementy diety, które mają pomóc nam zrzucić zbędne kilogramy, skupmy się na ich składzie. Nawet najlepiej reklamowany produkt może okazać się kiepskim wyborem, gdy nie będzie posiadał odpowiednio skomponowanych składników. Skuteczna jest L-karnityna, która pozwala przyspieszyć metabolizm tłuszczu. Inną substancją, na która warto zwrócić uwagę, jest CLA. Tu także przyspieszamy spalanie tkanki tłuszczowej, uzyskując w ten sposób energię, która przydaje się podczas treningu.

dumb-bell-1272846-m

W suplementach diety pojawiają się też naturalne substancje, jak guarana, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy czy ketony malinowe. Bardzo popularne jest też łączenie CLA z zieloną herbatą, która wykazuje działanie antyoksydacyjne. Zastosowanie naturalnych wyciągów roślinnych zapewnia bezpieczeństwo produktu, który ma nam pomóc w spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Jego naturalne działanie to plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>