Czym jest HMB?

Sporo słyszy się o HMB, jako suplemencie chętnie wybieranym przez sportowców siłowych. Jakie ma działanie? Beta-hydroksy-beta-metylomaślan to kwas tłuszczowy, który powstaje w organizmie z leucyny. Działanie HMB polega na ochronie tkanki mięśniowej przez rozpadem. Wskutek wysiłku organizm wyczerpuje zapasy energii i zaczyna korzystać z aminokwasów, aby uzyskać nową. W efekcie rozpadowi ulegają białka budujące mięśnie.

dumbbells-1356802-m

Powoduje to spadek objętości mięśni i niejednokrotnie odbiera motywację do dalszego treningu. Ratunkiem okazuje się właśnie HMB, który zaliczymy do grupy antykatabolików. Hamuje on katabolizm mięśni i pobudza organizm do korzystania nie z aminokwasów, a z zapasowego tłuszczu. Dzięki temu gubimy zbędną tkankę tłuszczową. HMB wpływa też korzystnie na układ odpornościowy i obniża poziom cholesterolu. Poleca się stosowanie HMB razem z kreatyną, aby podnieść efektywność suplementacji. Preparat przyspiesza też regenerację mięśni po wysiłku, podnosi ich siłę i wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>