Czy chudzielec może urosnąć?

Na siłowni pojawiają się najróżniejsze osoby. Wśród nich nie brakuje też takich, które zadziwiają niskim obwodem pasa i klatki piersiowej. Wydaje się, że budowanie masy mięśniowej u takiej osoby to ogromne wyzwanie. Dieta jest obowiązkowa, ale zdarzają się osoby, które nie mogą nabrać masy bez względu na ilość zjedzonych obiadów czy obfitą kolację. Jedzą, trenują i nie wiodąc żadnych efektów poza zmęczeniem. Co robić?

exercise-1390010-m

Dobrym rozwiązaniem jest kreatyna. Nie bez powodu stała się ona prawdziwym hitem wśród suplementów diety. Niektóre badania pokazują, że jest w stanie dwukrotnie przyspieszyć przyrost masy mięśniowej. Jak działa? Kreatyna dostaje się do mięśni i wzmaga napięcie wewnątrzkomórkowe. Tym samym mięśnie otrzymują sygnał do wzrostu. Kreatyna bierze udział w resyntezie ATP, dzięki czemu poprawia bilans energetyczny organizmu. Nawet chudzielec zyskuje energię do działania i szybciej buduje swoją masę mięśniową. Zyskuje też wzrost siły oraz wydolności. Działanie kreatyny zostało wielokrotnie przebadane. Jej stosowania nie zaleca się osobom z chorobami nerek. Pamiętajmy, że kreatyna wiąże wodę w komórce, dlatego musimy dużo pić podczas suplementacji. Niezbędne są też przerwy w kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>